Přeskočit na obsah

Klatovy Open 2023 – výsledky

O uplynulém víkendu proběhl ve sportovní hale ZŠ Čapkova další ročník klatovského jarního volejbalového turnaje smíšených družstev (4+2). Během sobotního dopoledne se za účasti 12ti týmů odehrály zápasy v základních skupinách, ze kterých postupovalo nejlepších 8 týmů do vyřazovacích bojů o první místo. Zbylá družstva pak sehrála vždy ještě alespoň jeden zápas o celkové umístění – to vše před zraky zaplněné tribuny, přičemž nejmladšímu z diváků byl sotva měsíc. Ale atmosféra se musí zkrátka nasávat odmala – a nás jen těší, že se volejbalová rodina tak pěkně rozrůstá 🙂 Ale zpátky k turnaji…

Všichni tři vítězové základních skupin (Jídelna, Výbušná koťátka a Pomerančový šlupky) potvrdili ve čtvrtfinále roli favorita a prošli úspěšně přes své soupeře dále. Jako čtvrtý tým se do semifinále probojovaly Růžový tlapičky, kterým se podařilo vyřadit vítěze lednového turnaje – Buchtičky – a to i přes ne úplně ideální začátek v sobotních bojích (zranění + zapomenuté boty). Tlapičky si poté úspěšně poradily i v semifinále proti Pomerančovým šlupkám. Z druhé strany pavouka se proti nim do finále, coby překvapení turnaje, probojoval tým nadějných mladíků z plzeňského USK – Výbušná koťátka. Tihle kluci si počínali na hřišti zkušeně a na síti odvážně, a tak se jim podařilo projít semifinále, finále, a i celý turnaj bez ztráty kytičky a zaslouženě po celém dnu zvítězili – klobouk dolu! V boji o třetí místo vyhrálo také mládí nad zkušeností a z bronzu se nakonec po vyhraném tiebreaku radovala domažlická Jídelna.

Kompletní celkové pořadí:

1. Výbušná koťátka
2. Růžový tlapičky
3. Jídelna
4. Pomerančový šlupky
5. – 6. Hop / Věšáci
7. – 8. Buchtičky / ZČU
9. Sjezd rundařů
10. Brekeke
11. Raketou na Mars
12.Krásky a zvířata

Při vyhlašování byla udělena také tato individuální ocenění:

  • Nejlepší hráč turnaje: Petr Čížek
  • Nejlepší hráčka turnaje: Jana Krýnerová
  • Sympaťák turnaje: Vojta Šebek
  • Sympaťačka turnaje: Bára Plzáková

Závěrem děkuji všem týmům za účast, předvedenou hru a také za pohodový a bezproblémový průběh celého turnaje. Dále díky všem, kteří mi s organizací pomáhali a také všem těm, kteří se starali o naše blaho v bufetu. Zraněným a těm, co hůř přežili sobotní večer, přeji brzké zotavení a se všemi se nejpozději v lednu 2024 těším na další setkání v Klatovech pod sítí při smíšenkách.

za SK Volejbal Klatovy,

Zdenán