Přeskočit na obsah

O pohár Splavu – Memoriál Antonína Janečka – 46. ročník turnaje

46. Ročník volejbalového SVRČÁKU, turnaje mužů a žen O pohár Splavu – Memoriál Antonína Janečka, přilákal na kurty ve Svrčovci a v Dolanech celkem 23 družstev z Prahy až po České Budějovice.

V sobotu 22.července byly týmy rozděleny do skupin a přibližně v půl desáté se ozvaly první píšťalky, kterými rozhodčí zahájili jednotlivé zápasy na kurtech. Ve Svrčovci na třech hřištích, z toho jedno patřilo skupině mužů, a na zbylých dvou se hrály skupiny žen. V Dolanech byly, jako tradičně, dvě skupiny mužů na dvou hřištích.

Sobotní program vrcholí, po odehrání skupin, vyřazovacím mezikolem. To určí šest družstev, které pokračují v neděli v turnaji a bojích o celkové vítězství. Pro všechny je pak připraven večerní program. Neděle je náročná. Postoupivší hrají ve dvou tříčlenných skupinách o první místo, které zaručuje postup do finále. Kolem druhé hodiny odpoledne byly rozehrány zápasy o konečné umístění a ve tři hodiny bylo po všem.

V mužské kategorii celkem snadno ve finále porazili RUMÍDCI PEDOKNÍRY 2:0 po setech 25:18 a 25:17. V boji o třetí místo porazil HOP UMAKARTOVÉ ČELO 2:0 (23, 22). Ženské finále bylo vyrovnanější. Přesto věčně druhé KONZERVY porazily LEMONDAČKY také 2:0 po setech 25:22 a 25:23. Třetí místo po boji vydřely děvčata s VSK ČESKÝ KRUMLOV, když porazily 7PROMILÍ 2:1 (-16,21,11).

Po celou dobu turnaje se o zdárný průběh turnaje starala početná skupina pořadatelů, kteří po oba dva dny kropili, lajnovali, zapisovali, dohlíželi na správné zadávaní výsledků, pískali, uklízeli areál, připravovali pokrmy, pouštěli muziku… Jsou mezi nimi moje rodina, bývalý členové oddílu TJ Splav Svrčovec, součastní členové klatovského oddílu, místní, plzeňský rozhodčí. Nejmladšímu pořadateli